Vides nozīme
                       Tiecoties uz labāku, tīrāku vidi ap mums un mūsos

Lai šie materiāli liek mums visiem domāt, ko mēs katrs varam darīt ikdienā, lai mazinātu toksīnu daudzumu savā, savu bērnu un savu zvēriņu organismā, kā arī apkārtējā vidē. Ko varam darīt, lai sev nekaitētu, bet ar atbildīgām izvēlēm paliktu aizvien veselāki.

Arī šajā lapā paralēli šai galvenajai sadaļai, kur tēmas tikai ieskicēju, lēnām sākšu veidot bloga ierakstus, kad par attiecīgo tēmu sakrāsies rakstam pietiekams materiāls.


Vai Tu jau izmeti savu Mikroviļņu krāsniņu?  21. dec. 2014

Pesticīdi un Herbicīdi

Lasi www.ewg.org materiālu Dirty Dozen and Clean Fifteen - par augļiem un dārzeņiem, kas piesārņoti ar pesticīdiem un herbicīdiem, ko noteikti nevajag ēst. Turpat atradīsi arī veselīgos un vēl relatīvi tīros dārzeņus un augļus.


Toksīni

Lasi lielisko mājas lapu www.ireadlabelsforyou.com un samazini toksīnu daudzumu savā organismā un savā dzīvē


200 ķīmisku savienojumu jaundzimušo organismā

Skaties video Tyrone Hayes + Penelope Jagessar Chaffer: The toxic baby?


Ģenētiski Modificētā Pārtika

Par Ģenētiski Modificēto Pārtiku jeb GMO lasi sadaļā UZTURS / Ko iesaku neēst

Gary Null filma Seeds of Death: Unveiling The Lies of GMO's (2013. gada maijs)




Zāles - visu mūžu?

Lasi Dr Mercola rakstu par 6 zālēm, ko farmācijas industrija mums novēl lietot visu mūžu. Raksts te


Plastmasa



Endocrine disruptors - kas tie tādi?

Tās ir vielas, kas spēj ietekmēt cilvēka hormonu darbību organismā. Kur tos varam atrast - tie ir ķīmiskie savienojumi gan plastmasas pudelēs, traukos, mantiņās (BPA, ftalāti uc), gan pesticīdos, gan sudraba plombēs (dzīvsudrabs), gan lietoti mēbelēs (aizsardzībai pret vieglu uzliesmošanu), arī pārtikā (dioksīni, hormoni, uc), utt... Tie ir visur mums apkārt, un var nopietni izjaukt hormonālo līdzsvaru organismā. Sekas - agrīna pubertāte meitenēm, krūšu attīstīšanās puikām, spermas kvalitātes pasliktināšanās vīriešiem, menstruālā cikla traucējumi un neauglība sievietēm, arī nespēja iznēsāt bērniņu, - tātad reproduktīvās veselības pasliktināšanās gan vīriešiem, gan sievietēm. 


Kur paliek medikamenti un kontracepcijas tabletes pēc tam, kad tos izdzeram?

Ja vēl Endocrine disruptors (sk augstāk) jeb hormonu darbību disregulējošo savienojumu ietekmei uz veselību pieskaitām zāles, hormonus saturošos medikamentus un kontracepcijas tabletes, ko lietojam, un, piedošanu, izčurājam tualetē, un saprotam, ka pat notekūdeņu attīrīšana nevar garantēt, ka sintētisko hormonu un medikamentu metabolītu attīrītajā ūdenī vairs pilnīgi noteikti nebūs, tad varam apjaust cēloņus daudzām veselības problēmām, pirms kārtējo reizi steidzam vainot gēnus.


Sauļošanās krēmi - palīdz vai kaitē?



Turpmāk vēl