Nav vienas brīnumainās diētas, kas der visiem cilvēkiem vienādi. Bieži ir jādomā par vairāku diētu principu apvienošanu un pielāgošanu katra cilvēka individuālajai situācijai, simptomiem un vajadzībām. Tas jo īpaši spēkā autiskā spektra bērnu gadījumā.
Piesakies un rezervē laiku jau tagad. Šī ir lieliska iespēja mācīties no speciālistiem un uzzināt, kā palīdzēt bērnam ar neiroloģiskiem attīstības traucējumiem.
Curantur.lv iesaka:
#
Elektroniskā grāmata "Divkārt īpašie bērni, jeb apdāvinātie bērni ar AST skolā", kas tapusi sadarbībā ar klīnisko psiholoģi Zani Kronbergu, topošo psiholoģi Sintiju Ērgli, fondu ASNI un daudziem citiem. Pati grāmata - šeit: http://www.autism.lv/images/faili/divkart-ipasie-berni-2015.pdf
#
Latvijas Universitātes (LU) Psiholoģijas nodaļa sadarbībā ar Latvijas Autisma apvienību organizē konferenci "Labā prakse autisma jomā Latvijā un pasaulē: diagnostika, terapija, atbalsts", kas notiks šī gada 4. un 5. novembrī LU Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19.
Pieteikšanās te https://goo.gl/zovIMu
Sīkāka informācija: autismakonference@gmail.com vai info@autisms.lv
Izrādās, janvārī 2016 mums būs veselas divas interneta konferences par AUTISMU.
The Autism Intensive sākas 10. janvārī un turpinās līdz 18. janvārim. Spējam tik klausīties un mācīties.
Internetā konference pieejama bez maksas tiešraidē 2016. gada 15.-24. janvārī.
Taču tā ir/būs nopērkama arī kā audio/video lekciju pakete, ko vari klausīties sev ērtā laikā.
Attēls no www.autismrecoverytelesummit.com
Šajā lapas sadaļā es dalīšos ar uzzināto saistībā ar Autismu. Te galvenokārt uzsvaru likšu uz iespējām - parādīt ģimenēm ar autiskā spektra bērniem, ka ir iespējas palīdzēt. Tāpēc nedusmojies, ja Tev liekas, ka es šeit nejūtu līdzi vai neatbalstu emocionāli. Ticu, ka šo - emocionālo atbalstu - Tev ir, kur gūt. Un tas ir īpaši svarīgi, kad bērnam ir tikko noteikta autisma diagnoze.
Meklē atbalstu Latvijas Autisma apvienībā, kur pulcējas gan ģimenes ar autiskā spektra bērniem, gan zinoši speciālisti, kas palīdz saprast, kā tālāk dzīvot un kā dot maksimālo atbalstu bērnam.
Te mēs runāsim par pavisam praktiskām lietām, KO DARĪT, lai mazo atveseļotu. Un es rādīšu dažādus ceļus - gan tos, par kuriem esmu mācījusies (Homeopātija, CEASE terapija, GAPS diēta), gan tos, par kuriem uzzinu nejauši (MMS, Mendability) vai mērķtiecīgi (DAN pieeja) un nereti man vēl pašai jāaug līdz to pilnīgai pieņemšanai.
Ja Tu gribi jautāt, KĀPĒC es to visu daru, tad uzreiz tepat īsi atbildēšu. Nē, man nav tiešas personiskas pieredzes ar autismu ne tuvajā, ne tālākā ģimenē. Taču, jau mācoties Homeopātiju (domas autisma virzienā man aizdevās 3. kursā), es zināju, ka vēlos palīdzēt tieši smagā situācijā esošiem bērniem, kam mūsdienu medicīna nedod daudz cerību, bet paredz nevieglu likteni ar nolemtības un bezcerības zīmogu. Un to, ka cerība reāli ir, es drīz uzzināju un par to pārliecinājos no vairākiem aspektiem. Un tāpēc rakstu šo lapas sadaļu, lai arī Tu uzzinātu, ka Tavam bērnam IR CERĪBA ATVESEĻOTIES.
Balstoties uz manām teorētiskajām zināšanām, kopš 2014. gada aprīļa es strādāju kopā nu jau ar 15 ģimenēm gan Latvijā, gan ārpus Latvijas, izmantojot , un , un pamazām veidojas arī mana praktiskā pieredze. Un jau pat šajā neilgajā laikā varu redzēt pirmos labos rezultātus, kas mani iedrošina mācīties un darboties tālāk.
Šajā mājas lapas sadaļā arī skaidrošu, kāpēc mums sabiedrībā ir autisma epidēmija, kas pie tā vainīgs, ja vispār. Labā ziņa - mums vairs nav jādzīvo ar nolemtības domu, ka tādi ir gēni, un tur neko vairs nevar darīt. Gēnus var izmainīt jebšu padarīt tos aktīvus vai ne, katru dienu domājot, kāda ir vide šiem gēniem - tātad mudināšu Tevi domāt gan par uzturu, gan toksīniem organismā (un kā no tiem atbrīvoties), gan par mājas vidi, lai tā nekaitētu bērnam katru dienu. Par šo visu - Sk rakstu zemāk Vai varam vainot tikai gēnus – pārdomas Pasaules Autisma dienā.
Šo lapas sadaļu es drīzumā nedaudz pārveidošu, lai Tev lasīšana ir ērtāka, jo nupat jau lasāmais palags uz leju ir krietni garš, un varbūt liekas juceklīgs. Līdz kamēr tieku līdz labajām formāta izmaiņām, lasi zemāk krikumus no visa.
2014. gada 13.oktobrī internetā www.pnas.org mājas lapā publicēts medicīniskā pētījuma raksts "Sulforaphane treatment of autism spectrum disorder (ASD)" (autori Kanwaljit Singh, Susan L. Connors, Eric A. Macklin, Kirby D. Smith, Jed W. Fahey, Paul Talalay, and Andrew W. Zimmerman), kas vieš cerību bērniem un pieaugušajiem ar Autiskā spektra simptomiem. Stāsts ir par medicīnisku zinātnisku pētījumu, kas pierāda, ka brokoļu sula un tajā esošais sēru saturošais organiskais savienojums (Sulforaphane) var palīdzēt mazināt arī autiskā spektra izpausmes.
Pētījuma rezultāti ietver šādus aspektus:
Labas informācijas nevar būt par daudz. Lasi arī citus rakstus pa šo cerīgo jaunumu:
Tātad ar šo uzzinām, ka Krustziežu dzimtas dārzeņi (kāposti, brokoļi, puķu kāposti, spināti, kāļi, kolrābji, redīsi, Briseles kāposti uc) citu slimību atveseļojošā potenciāla starpā var palīdzēt arī AUTISKĀ spektra simptomu gadījumā. Ir kāpostu ēšanas sezona! Un vēl 1 lielisks iemesls, lai par to atcerētos. Autisms.
Pēc citos avotos uzzinātā brīdinu - cilvēkiem ar vairogdziedzera problēmām ar sēru bagātajiem dārzeņiem jābūt uzmanīgiem (drošāk tos ēst vārītus vai tvaicētus). Svaigi krustziežu dzimtas dārzeņi – kāposti, brokoļi, puķu kāposti, spināti, kāļi, kolrābji, redīsi, Briseles kāposti – satur sēru (sulforaphane), tāpēc šie dārzeņi veicina vairogdziedzera pietūkumu (goitrogenic). Šo apgalvojumu apstrīd Tom Malterre, kurš uzskata, ka nevajadzīga piesardzība radusies vēsturiski. Klausies arī Tom Malterre video lekciju par Brīnumdārzeni Brokoli.
Vai zināji, ka Paracetamols var būt vainojams autismā? Par to plašāk lasi šajos rakstos:
Tylenol: A Major Culprit in the Autism, ADHD, and Asthma Epidemic, William Shaw, 15 December 2013
Tāpēc nākamreiz pārdomā labi, pirms gribi ar Paracetamola palīdzību samazināt sava mazuļa temperatūru.
Konferencē uzzini, kā palīdzēt bērniem ar autismu. Pirmais ir piemērota diēta (CF/GF, SCD, GAPS , LOD uc), Probiotiķi un cinks Zn. Tad domā par mājas attīrīšanu no toksīniem. Nepalaid garām Martha Herbert un Julie Matthews lekcijas.
Jūlijs 2014
2014. gada 25.jūlijā 15:00 Latvijas Autisma apvienībā lasīšu lekciju "Homeopātija, CEASE terapija un GAPS - iespējas autisma atbalstam". Lekcija bezmaksas. Latvijas Autisma apvienība atrodas Vecrīgā, Torņa ielā 4, 1B-202
Tāda paša satura lekciju "Iespējas palīdzēt autismam – Homeopātija, CEASE terapija un GAPS uztura programma" lasīšu Siguldā biedrībā Cerību spārni 2014. gada 31. jūlijā plkst. 17.00 Arī šī lekcija bezmaksas
Aprīlis 2014
Lekcija GAPS filozofija, diēta un dzīvesveids – vai cerība autismam?
Latvijas Autisma Apvienības telpās Torņa ielā 4, Rīgā, 2014. gada 15. aprīlī plkst. 17.00
2014. gada martā esmu piedalījusies GAPS konsultantu kursos Londonā pie GAPS autores Dr Campbell-McBride un ieguvusi GAPS konsultanta sertifikātu. Lekcijā ieskicēšu GAPS programmas un diētas pamatprincipus. GAPS diētas pamatā ir doma, ka cilvēka smadzeņu darbību tiešā veidā ietekmē tas, cik vesela vai slima ir zarnu mikroflora. Līdz ar to, atveseļojot zarnu traktu, iespējams uzlabot smadzeņu darbību un atjaunot tās funkcijas pilnīgi vai daļēji. Ne tikai uzskaitīšu aizliegtos un vēlamos produktus, bet došu padziļinātu skaidrojumu, kāds tiem sakars ar autisma spektra slimībām. Norādīšu uz literatūras avotiem saistībā ar šo un līdzīgām diētām. Plašāku Lekcijas Aprakstu lasi šeit SAITE UZ LEKCIJAS PREZENTĀCIJU TE
Lekcija Homeopātija, CEASE terapija un Autisms
Latvijas Autisma Apvienības telpās Torņa ielā 4, Rīgā, 2014. gada 17. aprīlī plkst. 17.00
Lekcijā īsi ieskicēšu galvenos homeopātijas filozofijas un praktiskos aspektus (kā notiek homeopāta un pacienta sadarbība, ka sir homeopātiskie preparāti, utt.), bet vairāk runāšu par homeopātijas iespējām atbalstīt cilvēkus ar autiskā spektra diagnozi. Īpaši uzsvēršu nīderlandiešu homeopāta Tinus Smits darbu - CEASE terapiju. Minēšu piemērus par veiksmīgiem autisma ārstēšanas gadījumiem. Padalīšos ar savu nelielo pieredzi homeopātijas studentu klīnikā, konsultējot 10 gadīgo Benu. Došu informāciju par resursiem attiecībā uz CEASE terapiju, homeopātiju un autismu (arī Aspergera sindromu) – gan grāmatas, gan interneta vietnes. Plašāku Lekcijas Aprakstu lasi šeit SAITE UZ LEKCIJAS PREZENTĀCIJU TE
==================================================================================================
PIRMS LASI KO TĀLĀK, TEV JĀSĀK AR ŠO VIDEO LEKCIJU
==============================================================================================================
Aprīlis - AUTISMA ATPAZĪSTAMĪBAS MĒNESIS
Tagad lasi rakstu bloga formātā šeit
Klausies šīs lieliskās lekcijas/intervijas un domā līdzi. Dr Mercolas Intervijā Dr Natasha Campbell-McBride skaidro, kāpēc mums šobrīd ir daudzu mentālo saslimšanu (tai skaitā autisma) epidēmija un vai varam ko darīt, ja tas skāris mūsu bērnus vai tuviniekus. Autore runā par GAPS diētu kā iespējamo ceļu uz atveseļošanos. Šai lekcijai var saglabāt un izdrukāt arī intervijas tekstu, ko silti iesaku izdarīt, lai labāk varētu sekot līdzi teiktajam.
Vai vakcīnas ir vienīgais autisma cēlonis? Nē.
Bet tām pilnīgi noteikti IR saistība ar autiskā spektra simptomu attīstību.
Grāmatas par vakcīnām un autismu:
Autismam ir vistiešākais sakars ar to, ko bērns ēd. Mainot ēdienkarti (noņemot glutēnu, pienu, soju, kukurūzu, pārtikas krāsvielas un pārstrādātu pārtiku vispār, kā arī pievienojot trūkstošās minerālvielas un vitamīnus), iespējams uzlabot autiskā spektra simptomus. Autiskā spektra bērniem iesaka vairākas diētas, bet, kā likums, tās visas būs diētas bez glutēna un bez piena - GF/CF, SCD, , PALEO, Oksalātu diēta un citas.
www.NourishingHope.com lapā piesakies un bez maksas saņem 4 lieliskus Julie Matthews rakstus par Zarnu trakta veselības saistību ar Autismu, un ne tikai - rakstos tiek minēts arī Uzmanības deficīta sindroms, Alerģijas, Astma, Ekzēma utt.
3 min intervija ar Julie Matthews (grāmatas Nourishing Hope for Autism autores), kur viņa skaidro, kāpēc
Šajā 7 min video Julie Matthews skaidro sīkāk, kā autisms saistīts ar zarnu trakta veselību
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Video par ģimeņu pieredzi, atveseļojot savus bērnus no autisma ar Homeopātiju
Lasi šo rakstu bloga formātā te
http://www.clearlightventures.com/blog/2015/9/11/the-emerging-link-between-wireless-and-autism
Noklausies Robin Goffe lekciju AutismOne konferencē un gūsi jaunu skatu uz autisma epidēmiju pasaulē. Žēl, ka neredzam pašu prezentāciju, bet varbūt tā ir labāk.
Biomedicīniskā pieeja autismam ir sistemātiska pieeja, kas risina autisma cēloņus, nevis tikai simptomus vai izpausmes. Tā sevī ietver vairākus soļus:
1. Diēta, kas nesatur glutēnu, kazeīnu, soju (GF/CF, SCD, u.c.), kā arī citus pārtikas alergēnus, ķīmiskas pārtikas piedevas, konservantus utt.
2. Zarnu trakta un gremošanas sakārtošana (Candida mazināšana, pretsēnīšu un pretvīrusu preparātu lietošana, probiotiķi/prebiotiķi, gremošanas fermenti utt.)
3. Organismā trūkstošo vitamīnu un uzturvielu uzņemšana (zivju eļļa, magnijs, cinks, B vitamīni, aminoskābes, D vitamīns, u.c.)
4. Organisma attīrīšana - protokoli smago metālu un citu toksīnu izvadīšanai, CEASE terapija, Candida, parazīti, utt.
5. Imunitātes stiprināšana - alergēnu noteikšana, iekaisumu mazināšana, Homeopātija u.c.
Un citi noderīgi organisma atveseļošanas virzieni, kas katram ir individuāli
http://generationrescue.org/recovery/biomedical-treatment/
http://generationrescue.org/recovery/biomedical-treatment/three-steps/
http://generationrescue.org/recovery/biomedical-treatment/the-big-picture/
http://generationrescue.org/recovery/biomedical-treatment/treatments-to-explore/ - Lielisks raksts, kas parāda, cik daudz ir iespēju pēc būtības palīdzēt autiskā spektra bērniem. Nevis tikai sadzīvot ar diagnozi un simptomiem.
Turpmāk vēl
Paldies Homeopātijas kolēģēm Īrijā Gillian Roufail un Gillian Graham par dāsnumu, daloties ar savām domām, materiāliem un pieredzi