Dzemdības
 

Mums visām, kas esam mammas, katrai ir sava unikālā dzemdību pieredze, jo mēs katra esam vienreizēja, un tikpat neatkārtojami ir mūsu bērni.

Es būtu gribējusi, lai zināšanas, pieredze, gribasspēks, spēja pastāvēt par savu viedokli, - kas viss man palīdzēja, nākot pasaulē trešajam bērnam, man būtu bijusi arī pirmajās divās dzemdībās. Diemžēl, vairumā situāciju dzīvē katrs mācāmies no savas pieredzes.

  • Es labprāt dalīšos ar savējo, cerot, ka tas kādai no jums var būt noderīgi. 
  • Lasi par mana pirmā bērniņa nākšanu pasaulē rakstā Mana dzemdību pieredze. Dublis N1
  • Mana dzemdību pieredze. Dublis N2 ir saite uz rakstu par meitiņas piedzimšanu Parīzē, kas bija publicēts žurnālā Mans Mazais 1999. gada augusta numurā. Paldies izdevniecības Santa arhivārītei Inesei Gailei par raksta atrašanu un ieskenēšanu. Rakstu lasi divās daļās. Tas ērtībai arī te.
          Kā latviešu meitene piedzima Francijā 1. daļa 

          Kā latviešu meitene piedzima Francijā 2. daļa 

  • Mans jaunākais bērns piedzima plānotās mājas dzemdībās Dublinā. Mājdzemdības ir kaut kas, ko es novēlētu piedzīvot un izbaudīt katrai veselai sievietei. Par šo burvīgo pieredzi ar laiku pastāstīšu šeit.
  • Kā jau teicu, man ir ne tikai pieredze, bet arī savs viedoklis par daudz ko attiecībā uz dzemdībām. Jo īpaši par dabiskā dzemdību piedzīvojuma padarīšanu par medicīnisku pasākumu. Par to arī runāšu šajā mājas lapas sadaļā
  • Bet ne tikai manas pārdomas un pieredzi atradīsi te. Es joprojām turpinu lasīt par dzemdībām, un tiklīdz ko atradīšu par interesantu un noderīgu, tā informācija parādīsies šajā lapā.


Grāmatas un citi noderīgi informācijas avoti

Te dažas grāmatas, kas Tev var noderēt, ja plāno aktīvas dzemdības, kas ir labākais Tavam mazulim un Tev.


  • K vitamīns mazulim tūlīt pēc dzemdībām - vai vajadzīgs? Lasi mājdzemdību vecmāšu viedokli Sara Wickham un Ronnie Falcao
  • www.aims.org.uk - noderīga mājas lapa dabīgu dzemdību atbalstam


Plānota (un neplānota) Ķeizara nezināmā puse

Šis ir mans ieraksts Face Book Mājdzemdību (slēgtajā) grupā 2014. gada 29. decembrī

Pēc diskusijas par dzemdību pozu nolēmu šo ielikt kā atsevišķu ierakstu. Mani uztrauc vēl kāda tendence (par šo lasu arī LV) - ka sieviete izvēlas apzinātu ķeizargriezienu, lai nebūtu jācieš sāpes. Viņa gan tai brīdī nezin, ka PĒC tam sāpēs vairāk un ilgāk. Bet lielākais ļaunums tiek mazajam - viņš nedabū visu baktēriju buķeti, kā daba paredzējusi, dzimstot vagināli. Tas nozīmē, ka pirmās baktērijas, kas nonāks viņa zarnu traktā, ir slimnīcas infekcijas, ļoti bieži - Stafilokoks vai Streptokoks. Kam nākamais solis ir antibiotikas. Tātad mazulis, māmiņas lēmuma rezultātā nedzemdēt dabiski, ir būtībā trīskārt atsviests atpakaļ mīnusos imunitātes ziņā - piedzimst un pirmās dzīves stundas dzīvo ar burtiski sterilu (nevis labajām baktērijām apdzīvotu) zarnu traktu, dabū smagu infekciju un smagā artilērija (antibiotikas) nāk to labot. "Pēc šāda dzīves sākuma mazulis vēl ilgi nespēs uzaudzēt savu dabisko imunitāti, kam sekas būs bieža slimošana, bronhīti, auss iekaisumi, antibiotikas utt utjpr. Un šī sniega bumba aizveļas nepareizajā virzienā tikai tāpēc, ka mūsdienu sieviete modernajā laikmetā izvēlas dzemdēt bez sāpēm. Ai, cik ļoti viņa kļūdās... Kad par šo domāju, man riktīgi nāk dusmas, jo pēc tam pie manis nāk māmiņas ar slimajiem bērniem, kas gatavas vainot visu pasauli, gēnus ieskaitot, taču bieži aizmirstot, cik ļoti katra viņas pašas izvēle (piemēram, arī tas, ko bērnam dod ēst) ir pie vainas bērna slimošanā. Bet tā jau atkal cita tēma...

Protams, reizēs, kad Ķeizargrieziens ir ārkārtas risinājums sarežģītās dzemdībās, šādiem pārmetumiem vietas nav. Tad tiek darīts viss, lai mazulis piedzimtu. Bet vai šajā situācijā varam ko vērst uz labu mazuļa imunitātes stiprināšanai?

Silvija


Atbildi dod mans nākamais ieraksts par šo tēmu - Face Book Mājdzemdību (slēgtajā) grupā 2015. gada 16. februārī

Jums, par mazuļa veselību ļoti domājošās mammas, te iemetīšu vēl vienu drosmīgu ideju. Šo domu tikko dzirdēju Dr Leonard Smith lekcijā. Attīstām tālāk domu, ka mazulis dzemdību laikā, dzimstot pa dabiskajiem dzemdību ceļiem, norijot vaginālos izdalījumus (vēl labāk, ja viņam tiek arī kaut kas no zarnu trakta - fēcēs esošās baktērijas), saņem lieliskāko labo baktēriju buķeti savas zarnu mikrofloras sēklai, kas būs mazā imunitātes pamats. 
Taču, ko tad, ja kādai no Jums tomēr skaistais Mājdzemdību plāns vai dabiski ieplānotas dzemdības tomēr beigušās ar Ķeizaru. Tad šī jaunā doma Tev būs īpaši noderīga. Bet derēs arī tad, ja mazais dzimis, kā daba paredzējusi.
Tātad, saņemies, te ir ideja - Ja sievietes vaginālā flora ir vesela, viņa var tās izdalījumus likt tikko dzimušajam (un arī vēlāk) mazulim mutē, tā katru dienu piegādājot baktērijas, ko mazais nesaņēma dzemdībās. Tā ar katru dienu audzējot mazuļa imunitāti. Un vienu domu tālāk Tu vari izdomāt pati.
Ko saki? Vai šī liekas norijama ideja?

Veids, kā mazulis piedzimst (pa dabiskajiem dzemdību ceļiem vai ar Ķeizargriezienu) nosaka viņa zarnu trakta mikrofloras attīstību, kas savukārt tālāk ietekmēs bērna veselību ilgtermiņā. ASV trešdaļa mazuļu dzimst ar Ķeizargrieziena palīdzību, apgalvo Dr David Perlmutter. (Video vairs nav pieejams)

26.05.2016.  Un te - ja līdz šim varbūt domāji, ka te augstāk izteiktās idejas ir vismaz dīvainas, te ir Zinātne. Lasi tālāk.

Cik feini uzzināt, ka lielā zinātne cenšas tikt līdzi dabai, bet - to pasniedzot kā lielo jaunumu. Šajā pētījumā pēc ķeizara dzemdībām mazuli iesmērējot ar māmiņas vaginālajiem izdalījumiem, mazais dabū imitētu,- kā dabiskās vaginālās dzemdībās iegūtu - baktēriju buķeti, kas tālākajā dzīvē viņu pasargās no astmas, alerģijām, liekā svara problēmām un stiprinās viņa imunitāti. Pētījumi apstiprina, ka tas strādā, jo vēlāk atrod baktērijas uz mazuļa ādas un citur organismā. 

Cerams, ka pētījuma autori un veicēji saprot nākamo soli, kas mazuļa mikrobiomu padarītu vēl optimālāku - ļaut šo kontaktu ar dabiskajām vaginālajām baktērijām nevis 1 minūti pēc ķeizargrieziena dzemdībām, bet vismaz 4 stundas (kā tas būtu dabiskās dzemdībās). Un vēl drosmīgāks (un dabiskāks) solis būtu ļaut šo vērtīgo baktēriju buķeti mazulim norīt, tā radot sēklu viņa zarnu trakta mikroflorai un veselībai uz mūžu.
Tālākais vecāku ziņā - prast šo dabas dāvanu nesabojāt ar antibiotikām un citām zālēm, nepareizu uzturu (piena maisījumiem un putrām, vēlāk saldumiem u.c.).
Daba jau par visu ir padomājusi. Un mums ir viss, lai mēs būtu veseli.

Attēls no http://www.sciencemag.org/news/2016/02/how-give-c-section-baby-potential-benefits-vaginal-birth 

Turpat arī raksts How to give a C-section baby the potential benefits of vaginal birth


Dabiskas, aktīvas dzemdības. Mājdzemdības


Atbalsti arī Tu sievietes brīvību izvēlēties, kur un kā laist pasaulē savu mazuli, ja vien viņas veselības stāvoklis to atļauj. Jau 2010. gadā Eiropas cilvēktiesību tiesa atzina, ka cilvēktiesības sievietei ļauj izvēlēties mazuļa dzimšanas apstākļus, tai skaitā mājās, ja dzemdības atbalsta ārsts vai vecmāte. Taču Lietuvā mājdzemdības joprojām nav atļautas, un šobrīd notiek tiesas prāva pret pieredzējušo vecmāti Jurgita Švedienė, kas palīdzējusi nākt pasaulē vairāk kā 1000 bērniņiem. Bez tam Lietuvā tiek izsekotas ģimenes, kurās mazulis dzimis mājdzemdībās. Mēs varam būt pateicīgi, ka Latvija mājdzemdību ziņā ir vairākus soļus priekšā Lietuvai, jo mūsu sievietēm IR tiesības izvēlēties dzemdību vietu un veidu. Ar savu parakstu vari atbalstīt lietuviešu vecmāti, kā arī veicināt mājdzemdību jautājuma drīzāku sakārtošanu Lietuvā. Šī petīcija ir iesniegta arī Lietuvas prezidentei Dalia Grybauskaite. (05.10.2016)

Placenta. Vai saglabāt? Vai izmantot? Kāpēc? 14.06.2015

Lasi labu rakstu ap un par Placentas tēmu Placentas pārstrāde Latvijā – 'pelēkajā zonā'; popularitāte tās izmantošanā aug (autore Aija Rutka)

Te iekopēju dažus citātus no raksta:

  • "Vecmāte Dina Ceple, gūstot papildus zināšanas Vācijā, pirms kāda laika Stārķa ligzda centra mājas lapā bija ievietojusi plašu aprakstu, kā placentu mājas apstākļos var pārstrādāt ikviena jaunā māmiņa, taču atsevišķas iestādes par to izteica pretenzijas, atsaucoties uz likumdošanu."
  • "Ceple norāda, ka daudzviet pasaulē placentas pārstrādāšana ir atļauta, valstiski akceptēta, taču Latvijā šis jautājums nav reglamentēts."
  • "Ministrijas Komunikācijas nodaļas speciāliste norādīja, ka "attiecībā uz placentu atsevišķs regulējums Latvijas Republikas normatīvajos aktos nav noteikts...." "

Te tālāk Curantur.lv komentāri, ko publicēju arī FaceBook/Curantur.


Ak, šīs "atsevišķās iestādes" un, ak, mūsu mazās Latvijas "tik drošā" likumdošana... Nevaru un nevaru saprast, kāpēc mūsu valsts visādos veidos cenšas neredzēt izmaiņas, kas veselības jomā un veselības aprūpē notiek Eiropā un pasaulē.

Vai mēs esam gudrāki par attīstītajām valstīm, ka negribam akceptēt to, kas citur jau atzīts par labu esam?

Jā, vieglāk ir neveidot jaunus likumus (jo tad vienkārši nekas nav jādara), dzīvot pēc vecajiem (kā Placentas jautājumā), slēgt ciet alternatīvās veselības aprūpes iestādes (http://www.tvnet.lv/…/563514-veselibas_inspekcija_aizver_ki…), ierobežot alternatīvās medicīnas speciālistu darbību (http://www.curantur.lv/sakums/konsultacijas/) utml., bet vai tā mēs paliksim gudrāki, salīdzinot ar citu valstu pieredzi, un veselāki? Stipri šaubos.

Kad Latvijā neveic tādu vai citādu operāciju vai medicīnisku manipulāciju, tad gan mēs naski lūkojamies uz citām valstīm un lūdzam palīdzību, pie tam maksājot bargu naudu par medicīnas pakalpojumu. Taču, kad jādomā, kā mūsu pašu valstī veicināt drosmīgu ideju realizāciju veselības un medicīnas jomā, tad bieži mēs esam pēdējie rindā...

Kas būtu tā kritiskā notikumu un viedokļu masa, lai mūsu valsts, kurā taču dzīvo tik daudz atvērtu, spējīgu, talantīgu un strādāt gribošu cilvēku, spētu satricināt iesīkstējušo sistēmu ar visiem tās vecajiem likumiem, kuriem mēs tiekam piespiesti klausīt? Vai tiešām tikai progresīvo un drosmīgo cilvēku aizbraukšana no valsts ir risinājums? Es ļoti gribu ticēt, ka ir arī citas iespējas. Mums visiem kopā veidot labāku, progresīvāku, par cilvēku un viņa veselību pēc būtības domājošu Latviju.


Te ir viena no lapām, kas stāsta par Placentas Homeopātisko zāļu pagatavošanu - www.moonsong.com.au/placental-remedy

Bet ja negribas nopūlēties ar atšķaidīšanu un potencēšanu, Placenta Homeopātiskās zāles var nopirkt arī gatavas Helios Homeopātiskajā aptiekā www.helios.co.uk/shop/placenta-humana. Tās droši var vest pāri robežām:)


Homeopāts Edgars Mednis rakstā apgalvo: "Ja mēs ņemam klasisko homeopātiju, tad katram homeopātiskajam preparātam ir zāļu apraksts. Ir pārbaudīta konkrēta preparāta iedarbība uz dažādām mūsu organisma struktūrām (orgāniem). Bet placentas preparātiem šāda apraksta nav. Tas vienīgi ir pagatavots (cik zinu) pēc homeopātisko preparātu pagatavošanas metodikas. Un tā ir arī vienīgā saistība šiem preparātiem ar homeopātiju." 

Homeopātam Mednim un Tev varu pastāstīt, ka Placenta Humana iedarbība IR aprakstīta (bez tam tā dēvētais Proving ir veikts daudzas reizes). Te ievietoju Welsh School of Homeopathy veikto  Placenta Humana proving aprakstu. Tajā var atrast, kādiem simptomiem Placenta Humana noder.


Lieliskajā Melissa Assilem grāmatā par Mātes Homeopātiskajām zālēm - vari atrast aprakstu ne tikai Placenta Humana, bet arī citām homeopātiskajām zālēm, ko mums dāvājusi Māte:

  • zāles no nabas saites (Umbilicus Humanus), 
  • augļūdens (Amniota Humana), 
  • zīdaiņa vaska mētelītis, kas to sedz piedzimstot jeb Vernix Caseosa (mēs to dēvējam par laimes krekliņu), 
  • zāles no mātes piena (Lac Humanum, tā versija ir Lac Maternum), 
  • zāles no olnīcu izdalītajiem folikuliem (Folliculinum). 

Arī šīs visas zāles IR aprakstītas, un ir zināmi to lietošanas ieguvumi ne tikai zīdaiņa un sievietes, bet arī vīriešu veselībai. Īstenībā, tās mums tik daudziem būtu vajadzīgas. Vairākas no šīm zālēm spēj mazināt to (mātes) mīlestības trūkumu, kādā ir izaugušas vairākas paaudzes Padomju laika Latvijā.

Lasi Aijas Rutkas rakstu Placentas pārstrāde Latvijā – 'pelēkajā zonā'; popularitāte tās izmantošanā aug un uzzini, cik daudz un dažādos veidos un dažādā vecumā mums var palīdzēt Placenta, kas ir tik bagāta ar hormoniem un dzīvības spēku.


Piedzimt bez vardarbības 02.06.2017

Aizsaulē devies ārsts Frederiks Leboijē (Frederick Leboyer) (1.11.1918-25.05.2017), kurš mācīja pasaulei, kā bērniņš var un drīkst piedzimt bez vardarbības. 

Lasi te vairāk

Cik labi, ka arī Latvijā mums ir vesels pulks zinošu un aizrautīgu speciālistu (ārsti, kas atbalsta dabiskas dzemdības, mājdzemdību vecmātes, dūlas, PEP mammas u.c.), kas stāsta, atbalsta, veicina dabiskas dzemdības bez nevajadzīgas medicīniskas iejaukšanās, kas ir gan vissaudzīgākais radību process māmiņai, gan vislabākais dzīves sākums mazulim.

Frederika Leboijē grāmata "Piedzimt bez vardarbības" ir iztulkota (Linda Vītiņa) un izdota (grāmatu apgāds Mansards, 2009) latviski, bet aizdomas, ka grāmata sen vairs nav nopērkama grāmatu veikalos. 

Attēls no http://www.delfi.lv/vina/personiba-un-brivais-laiks/aktuali/frederiks-leboije-piedzimt-bez-vardarbibas.d?id=26430141


Turpmāk vēl