Zinātne
Jaunākais Medicīniskajā literatūrā 
par Uztura un Zarnu trakta mikrofloras nozīmi Veselības uzturēšanā

Šajā sadaļā ievietošu saites uz jaunākajiem zinātniskajiem rakstiem medicīnā saistībā ar uzturu un veselību.

Un vairums no tiem, ceru, arī Tevi spēs pārliecināt, ka tas, cik vesels ir Tavs zarnu trakts, cik daudz Tavā gremošanas traktā dzīvo labās baktērijas (Gut Microbiota jeb Gut Microbiome), arī nosaka Tavu fizisko un emocionālo veselību. Un tieši otrādi - ja Tavs gremošanas trakts nepavisam nav kārtībā, tad Tu pats izraksti sev ceļazīmi uz slimības diagnozi. 

Bet, šo visu lasot, atceries - tieši Tavās iespējās ir sākt visu mainīt uz labu. Jau šodien. Un zinātnieki saka, ka nieka 5 dienās zarnu traktu var krietni atveseļot. Lai atbrīvotos no hroniskas slimības, protams, vajadzēs ilgāku laiku. Bet katrs ceļš pretim lielajam mērķim iesākas ar pirmo soli...

Ne visiem rakstiem te būs pilnie teksti, taču arī kopsavilkums (Abstract) var dot vielu pārdomām. Sadalīšu rakstus pa tēmām pēc Zarnu veselības saistības ar kādām slimību grupām. Bet vislabāk meklē tālāk pats/pati pēc atslēgvārdiem, kas interesē tieši Tevi. www.pubmed.gov ir labākā vieta, kur sākt.

Lasi un iedvesmojies.


Zarnu baktēriju mikroflora un VESELĪBA


Piesātinātie tauki nerada SIRDS SLIMĪBAS 

Association of dietary, circulating, and supplement fatty acids with coronary risk: a systematic review and meta-analysis. Ann Intern Med. 2014 Mar 18;160(6):398-406. doi: 10.7326/M13-1788.


DEPRESIJA, uzturs un zarnu mikrofloras veselība 


PSIHISKĀ VESELĪBA un uzturs jeb Uzturs aizvieto zāles Psihiatrijā


GREMOŠANAS TRAKTA SLIMĪBAS un zarnu mikroflora


CELIAKIJA


AUTISMS


ZARNU MIKROFLORA nosaka Imūnsistēmas un Nervu sistēmas komunikāciju


KLĪNISKIE PĒTĪJUMI par UZTURA NOZĪMI atveseļošanās procesā

Šādu un līdzīgu pētījumu būs aizvien vairāk, jo ēdiens IR zāles. Un labi, ka tā, jo tas dod mums cerību situācijā, kad tik daudzas slimības jau uzskaitāmas epidēmiskos apmēros, kā arī ar tām slimo arvien jaunāki cilvēki, bērni un pat zīdaiņi. Un daudzos gadījumos tradicionālajai medicīnai nav risinājuma. Tieši tāpēc atgriešanās pie pamatlietām (kā, piemēram, uztura), arī veicot klīniskos pētījumus, ir tikai apsveicama.


Turpmāk vēl